آشنایی با موسسه ی گوته

//آشنایی با موسسه ی گوته

آشنایی با موسسه ی گوته

موسسه ی آموزش زبان آلمانی گوته در سال 1995 توسط جمهوری فدرال آلمان در ایران تاسیس شده است ، این مرکز جزو مراکز پیشرو در آموزش زبان آلمانی در ایران است و با فعالیت های خود در این زمینه تلاش دارد که تدریس زبان آلمانی در ایران را بهبود بخشد.

دوره های آموزشی موسسه ی گوته

موسسه ی گوته، دوره های مختلفی را برای بزرگسالان برگزار می کند که این دوره ها از سطح مبتدی تا پیشرفته را شامل می شود. برای مثال یک فرد مبتدی باید از سطح A1.1  شروع کند.

به طور کلی دوره هایی آموزش زبان که در موسسه ی گوته برگزار می شود به سه دسته تقسیم می شود: 1. دوره ی مقدماتی A ، 2. دوره ی میانی B ، 3. دوره ی پیشرفته ی C.

دوره ی مقدماتی A خود شامل دو سطح A1  و A2 است، سطح A1 شامل دو سطح A1.1  و A1.2 است و سطح A2  نیز شامل دو سطح A2.1 و  A2.2 است.

دوره ی میانی B  موسسه ی گوته نیز شامل دو سطح B1 و B2 است. سطح B1 شامل سه سطح B1.1، B1.2، B1+ است. سطح B2 شامل چهار سطح B2.1، B2.2، B2.3 و B2.4  است.

دوره ی پیشرفته ی C موسسه ی آموزش زبان آلمانی نیز شامل دو سطح C1  و C2 است. سطح C1 شامل سطوح C1.1، C1.2 ، C1.3  و C1.4 است. سطح C2  نیز شامل سطوح C2.1، C2.2  و C2.3  است.

موسسه ی گوته همچنین دوره های مختلفی برای آموزش تخصصی پزشکان ، افرادی که می خواهند دانش خود را در سطوح پیشرفته و متوسط در حوزه ی اقتصاد افزایش دهند و همچنین برای نوجوانان 12 تا 15 سال دوره های آموزشی زبان آلمانی را در سه سطح A1، A2  و B1  برگزار می کند که طی این دوره ها سعی می شود برای افزایش خلاقیت نوجوانان و پرورش استعدادهای آن ها آموزش زبان آلمانی از طریق بازی های آموزشی انجام شود.

آزمون های موسسه ی گوته

آزمون هایی که در موسسه ی آموزش آلمانی گوته از افراد چند نوع است که عبارتند از:

 • آزمون های آلمانی

آزمون هایی که در موسسه ی گوته از افراد گرفته می شود با سطوح مرجع مشترک اروپایی هماهنگ است و از سطح A1 برای مبتدیان تا سطح C2 برای سطوح پیشرفته با مرجع مشترک اروپای تطابق دارد. این آزمون ها عبارتند از:

 • GOETHE- ZERTIFIKAT A1

آزمون GOETHE- ZERTIFIKAT A1 که به آزمون Start Deutsch 1 معروف است نیاز به داشتن بسیار ساده ای از زبان آلمانی دارد و پایه هایی که می توانند در این آزمون شرکت کنند از پایه ی A1 می باشند و این پایه ها مطابق با چارچوب تعیین شده مشترک در اروپا برای سطوح مختلف زبان است.

افرادی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند باید 80 تا 150 واحد درسی 45 دقیقه ای را گذرانده باشند.

 • GOETHE- ZERTIFIKAT A2

آزمون GOETHE- ZERTIFIKAT A2 برای نوجوانان و بزرگسالان طراحی شده است، افرادی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند باید دانش پایه ای از زبان آلمانی داشته باشند.

این آزمون همچنین مطابق با سطح A2 دومین سطح از سطوح شش گانه ی چارچوب تعیین شده ی مشترک در اروپا برای سطوح مختلف زبان است.

برای شرکت در این آزمون افراد باید 200 تا 300 واحد درسی 45 دقیقه ای را گذرانده باشند.

 • GOETHE- ZERTIFIKAT B1

آزمون GOETHE- ZERTIFIKAT B1 برای نوجوانان و بزرگسالان طراحی شده است، افرادی که در این آزمون شرکت می کنند باید دوره ی B1 یعنی سومین سطح از سطوح شش گانه ی چارچوب تعیین شده ی مشترک در اروپا برای سطوح مختلف زبان  (GER) را بگذرانند.

افراد برای این که در این ازمون شرکت کنند و به این سطح برسند باید 350 تا 650 واحد درسی 45 دقیقه ای را گذراننده باشند.

 • GOETHE- ZERTIFIKAT B2

آزمون GOETHE- ZERTIFIKAT B2 برای نوجوانان و بزرگسالانی طراحی شده است که که دوره ی B2 یعنی چهارمین سطح از سطوح شش گانه ی GER را گذرانده باشند.

برای این که افراد بتوانند در این آزمون شرکت کنند باید 600 تا 800 واحد درسی 45 دقیقه ای را بگذرانند.

 • GOETHE- ZERTIFIKAT C1

آزمون GOETHE- ZERTIFIKAT C1 برای افرادی است که دوره ی C1 یعنی پنجمین سطح از سطوح شش گانه ی GER را سپری کرده باشند.

شرکت در این ازمون مستلزم گذراندن 800 تا 1000 واحد درسی 45 دقیقه ای است.

 • GOETHE- ZERTIFIKAT C2

آزمون GOETHE- ZERTIFIKAT C2: GDS برای افرادی است که دوره ی C2 یعنی اخرین سطح از سطوح شش گانه ی GER را گذرانده باشند.

برای این که افراد به چنین سطحی برسند باید 1000 یا بیش از 1000 واحد درسی 45 دقیقه ای را گذرانده باشند.

 • TESTDAF

افرادی که خارج از آلمان زندگی می کنند و تصمیم به تحصیل در یکی از دانشگاه های آلمان را دارند برای این که بتوانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند باید مدرکی را ارائه دهند که نشان دهنده ی معلومات آن ها در زبان آلمانی باشد. به همین دلیل این افراد باید در آزمون TestDaF شرکت کنند تا بتوانند مجوز ورود به دانشگاه مورد نظر خود در آلمان را دریافت کنند.

 • GOETHE-TEST PRO
 • آزمون تعیین سطح

افرادی که تا حدودی با زبان آلمانی آشنایی دارند و یا پس از چندین وقت وقفه تصمیم به ادامه ی دوره هایی که قبلا گذرانده اند دارند باید آزمون تعیین سطح بدهند.

 • آزمون TestAs

افراد خارجی  که می خواهند در دانشگاه های آلمان تحصیل کنند باید بدانند که در برخی از دانشگاه ارائه ی مدرک آزمون TestAs ضروری است و برخی دیگر مدرک این آزمون را به عنوان امتیازی مثبت برای دانشجو تلقی می کنند، ازمون TestAs  نیز یکی از چندین ازمونی است که در موسسه ی گوته از افراد گرفته می شود.

 • Fit in Deutsch 1

یکی دیگر از آزمون هایی که در موسسه ی گوته از افراد گرفته می شود آزمون Fit in Deutsch 1 است برای این که افراد در این آزمون شرکت کنند باید دانش بسیار ابتدایی از زبان المانی داشته باشند. همچنین این که این آزمون با سطح A1 یعنی اولین سطح از سطوح شش گانه ی مرجع مشترک در اروپا برای سطوح مختلف مطابقت دارد.

سایت oxnoor تا به حال برنامه­ های کاری مشخص و هدفمندی را به صورت یکپارچه و منسجم دنبال کرده و توانسته خدمات تخصصی و کاربردی را در اختیار متقاضیان قرار دهد. تمام مدرسانی که در دپارتمان زبان موسسه دانش گستر کوه نور فعالیت دارند از تجربه کافی اقامت در کشورهای خارجی را داشته و سعی دارند اطلاعت ارزشمندی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. ارائه آموزش­های لازم درخصوص زبان آلمانی از دیگر وظایف این موسسه آموزشی شناخته شده و زبان­آموزان با مراجعه به سایت oxnoor می­توانند کلیه اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورده و بدون هیچ مشکلی در زمینه زبان آلمانی وارد این کشور شوند. به دلیل استفاده از اساتید مجرب و کاردرست متقاضیان می­توانند تمام اصول و قواعد زبان آلمانی را نیز آموخته و از آن در طول روز استفاده کنند.

2019-04-06T16:52:40+04:30

اطلاعات تماس :

تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران،خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، بوستان 7 غربی، مجتمع اداری پاسارگاد، طبقه 8، واحد 23

تلفن: 02144272450

فکس: 02144272450

وب‌سایت: موسسه دانش گستر کوه نور