تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی

//تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی

تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی

زبان آلمانی و زبان انگلیسی

زبان آلمانی عضوی از شاخه ی زبان های هندو اروپایی، زبان های ژرمنی، ژرمنی غربی و آلمانی علیا است. همچنین این زبان پرکاربرد ترین زبان کشور های عضو اتحادیه ی اروپاست.
قسمتی از کلماتی که در زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرند دارای ریشه ی لاتین و یونانی هستند و برخی دیگر جزو کلمات فرانسوی و انگلیسی هستند. بسیاری بر این باورند که به دلیل لهجه ها و گویش های متنوعی که در زبان های انگلیسی و آلمانی وجود دارد ، این دو زبان شباهت هایی به هم دارد که باعث می شود افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند راحت بتوانند زبان آلمانی را فراگیرند و برعکس افرادی که به زبان آلمانی مسلط هستند راحت تر از بقیه ی افراد می توانند زبان انگلیسی را فراگیرند.
اما این دو زبان تفاوت هایی با هم دارند که این دو را از هم مجزا می کند در ادامه قصد داریم تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

• الفبا

یکی از تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی ، الفبای این دو زبان است. یکی از تشابهات زبان آلمانی و انگلیسی داشتن 26 حرف الفبا در هر دو زبان است اما در زبان آلمانی در کنار 26 حرف الفبا، حروف دیگری همچون ä ، ö، üو B وجود دارد و همین مسئله باعث شده که افرادی که به زبان آلمانی مسلط هستند و می خواهند زبان انگلیسی را فرابگیرند مشکلاتی با مشکلاتی در تلفظ مواجه شوند. برای مثال هنگامی که معلم یا استاد مربوطه r یا e را تلفظ می کند ممکن است دانشجو a یا I بشنود.

• صرف صفات و افعال در زبان آلمانی

یکی دیگر از تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی ، صرف صفات و افعال در زبان آلمانی است برای مثال در هنگام صرف صفات در زبان آلمانی خصوصیات اسمی که به آن صفت داده می شود صفت تا حدودی تغییر خواهد کرد و در صرف افعال در زبان آلمانی نیز باید وجه، شمار، زمان و شخص مشخص باشد و از این نظر زبان آلمانی قواعد و قوانین مشخصی دارد. اما زبان انگلیسی این گونه نیست یعنی نه افعال و نه صفت ها صرف نمی شوند و تنها زمانی که در مورد سوم شخص مفرد در زبان انگلیسی صحبت می شود فعل جمله تا حدودی تغییر می کند.

• بی قاعده بودن جمع اسامی در زبان آلمانی

از دیگر تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی که می خواهیم به آن بپردازیم بی قاعده بودن جمع اسامی در زبان آلمانی است به طوری که اگر فردی بخواهد زبان آلمانی را فرابگیرد باید در کنار یادگیری اسامی، جمع اسامی را نیز یاد بگیرد. اما در زبان انگلیسی این گونه نیست زیرا در زبان انگلیسی برای جمع اسامی از قواعد خاصی استفاده می شود و دیگر نیازی نیست که افراد هنگام یاد گرفتن اسامی در زبان انگلیسی شکل جمع آن ها را نیز حفظ کنند.
برای مثال در زبان انگلیسی ، اسامی که به s، x، ch، sh، z، Y و o ختم می شود در آخر اسم حروف es به عنوان علامت جمع گذاشته می شود و در غیر این صورت حرف s در آخر کلمه به عنوان علامت جمع گذاشته می شود.

• حالت محور بودن زبان آلمانی

یکی از تفاوت های زبان آلمانی و انگلیسی که باعث شده بسیاری از افرادی که در حال یادگیری زبان آلمانی هستند با آن مشکل داشته باشند حالت محور بودن زبان آلمانی است. حالت محور به این معناست که بسته به این که اسم در چه موقعیتی مورد استفاده قرار بگیرد تغییر می کند که در زبان آلمانی چهار حالت برای تغییر اسامی وجود دارد. اما زبان انگلیسی این گونه نیست و اسامی در هر جایگاهی که قرار بگیرند تغییر نمی کنند به عبارتی که زبان انگلیسی در اسامی حالت محور نیست.

• وجود استثنات زیاد در زبان انگلیسی

از دیگر تفاوت های زبان انگلیسی و آلمانی که می خواهیم به آن بپردازیم استثنات زیادی است که در زبان انگلیسی وجود دارد. زبان انگلیسی استثنات زیادی دارد اما برعکس زبان آلمانی استثنات کمتری دارد و همین باعث شده که فرایند یادگیری زبان آلمانی نسبت به زبان انگلیسی سرعت بیشتری داشته باشد.

• حدس املای کلمات از روی تلفظ آن ها در زبان آلمانی

از دیگر موارد تفاوت های زبان انگلیسی و آلمانی ، قواعد و قوانینی که در زبان آلمانی برای ساختار کلمات وجود دارد. زبان آلمانی با قواعد و قوانینی که در ساختار کلمات و املای آن ها دارد باعث شده است که اگر فردی با این قواعد و قوانین آشنا باشد به راحتی بتواند املای کلمات را حدس بزند و کلمه ی مورد نظر را بنویسد.
این قواعد در زبان آلمانی به گونه ای صریح و استاندارد سازی شده اند که فرد با یادگیری آن ها می تواند در اولین بار شنیدن کلمه ی مورد نظر، املای کلمه را حدس بزند و براحتی کلمه ی مورد نظر را بنویسد البته استثناتی نیز وجود دارد که برای راحتی یادگیری زبان آلمانی فرد می تواند در کنار تلفظ کلمه، املای ساختاری کلمه را نیز حفظ کند.
زبان انگلیسی قواعد و قوانین مشخصی برای ساختار کلمات ندارد و برعکس زبان آلمانی نمی توان با شنیدن هر کلمه ای املای کلمه را حدس زد.

• صدا شناسی و تلفظ کلمات

همان طور که گفتیم زبان های آلمانی و انگلیسی شباهت هایی به هم دارند که باعث شده یادگیری هر از این زبان ها برای افرادی که به هر کدام از این زبان ها مسلط هستند راحت تر باشد ، از جمله این شباهت ها می توان به صداشناسی زبان انگلیسی و آلمانی اشاره کرد و از جمله شباهت هایی که در صداشناسی الگوهای تاکیدی و لهجه ای دارد اشاره کرد. اما در صداشناسی در کنار شباهت هایی که بین زبان انگلیسی و آلمانی وجود دارد، تفاوت هایی نیز وجود دارد.
برای مثال یکی از تفاوت های زبان انگلیسی و آلمانی در صدای برخی از کلمات و حروف است برای مثال در زبان آلمانی حرف (th ) وجود ندارد و در نتیجه کلماتی مانند (the ) و (thing ) نیز در زبان آلمانی وجود ندارد و همین باعث شده بسیاری از افراد در تلفظ درست چنین کلماتی با مشکل مواجه شوند.

سایت oxnoor تا به حال برنامه­ های کاری مشخص و هدفمندی را به صورت یکپارچه و منسجم دنبال کرده و توانسته خدمات تخصصی و کاربردی را در اختیار متقاضیان قرار دهد. تمام مدرسانی که در دپارتمان زبان موسسه دانش گستر کوه نور فعالیت دارند از تجربه کافی اقامت در کشورهای خارجی را داشته و سعی دارند اطلاعت ارزشمندی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. ارائه آموزش­های لازم درخصوص زبان آلمانی از دیگر وظایف این موسسه آموزشی شناخته شده و زبان­آموزان با مراجعه به سایت oxnoor می­توانند کلیه اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورده و بدون هیچ مشکلی در زمینه زبان آلمانی وارد این کشور شوند. به دلیل استفاده از اساتید مجرب و کاردرست متقاضیان می­توانند تمام اصول و قواعد زبان آلمانی را نیز آموخته و از آن در طول روز استفاده کنند.

2019-04-06T17:26:31+04:30

اطلاعات تماس :

تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران،خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، بوستان 7 غربی، مجتمع اداری پاسارگاد، طبقه 8، واحد 23

تلفن: 02144272450

فکس: 02144272450

وب‌سایت: موسسه دانش گستر کوه نور