درباره ی زبان آلمانی

//درباره ی زبان آلمانی

درباره ی زبان آلمانی

کشور آلمان

آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان شناخته می شود. این کشور با جمعیتی حدود 82 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور قاره ی اروپاست و پایتخت آن نیز برلین است. هر ساله افراد زیادی متقاضی مهاجرت به کشور المان و یا تحصیل در این کشور هستند به همین دلیل فراگیری زبان آلمانی برای این افراد اهمیت بسیار ویژه ای دارد زیرا زبان آلمانی نه تنها باعث می شود که بتوانند با مردم این کشور ارتباط برقرار کنند بلکه باعث می شود که بتوانند در این کشور جا بیافتند.
اگر شما هم جزو این افراد هستید یا اگر علاقه مند به فراگیری زبان آلمانی هستید لازم است قبل از فراگیری زبان المانی نکاتی را درباره ی زبان آلمانی بدانید تا بیشتر با این زبان و کاربرد آن آشنا شوید.

زبان آلمانی

زبان المانی پرطرفدارترین زبان در کشورهای اروپایی است به طوری که 95 میلیون نفر در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و 105 میلیون نفر در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و کشورهایی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند به زبان آلمانی صحبت می کنند. از جمله کشورها و مناطقی که به زبان آلمانی صحبت می کنند می توان به مواردی همچون آلمان، لیختن اشتاین، شرق بلژیک، سوئیس، اتریش ، لوکزامبورگ، لورن ، جنوب دانمارک و آلتو آدیجه اشاره کرد که در کشورهایی همچون آلمان، بخشی از بلژیک، لیختن اشتاین، اتریش و تیرول جنوبی که استانی در کشور ایتالیاست ، زبان المانی جزو زبان های رسمی آن ها به حساب می اید.

زبان آلمانی همچنین به سبب تعداد مقالات علمی که به این زبان نوشته شده است دومین زبان علمی جهان است و همچنین این زبان پس از زبان های انگلیسی و روسی، سومین زبان پرکاربرد و رایج در دنیای وب و اینترنت است.

زبان المانی شباهت هایی به زبان انگلیسی دارد از جمله این که هر دوی این زبان ها 26 حرف دارند و هر دوی این زبان ها دارای گویش های مختلف و متنوعی هستند.

تنوع در زبان آلمانی

همان طور که گفتیم زبان آلمانی دارای گویش های مختلف و متنوعی است که مردم کشورهایی که به زبان آلمانی صحبت می کنند از گویش های متفاوت زبان آلمانی در کشور خود استفاده می کنند. از جمله ی این گویش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• آلمانی عالی

آلمانی عالی زبان ادبی استانداری است که ظهور آن به قرن شانزدهم میلادی برمی گردد. آغاز این فرایند را می توان به ترجمه ی کتاب مقدس از مارتین لوتر دانست . در واقع زبانی که او در ترجمه از آن استفاده کرد بر پایه ی زبان المانی بود و الگویی برای نگارش زبان آلمانی شد.

• آلمانی سوئیسی

گویش دیگر از زبان آلمانی که مردم کشور سوئیس به آن زبان صحبت می کنند زبان آلمانی سوئیسی است، این گویش تفاوت های زیادی با زبان آلمانی که مردم در کشور آلمان به آن صحبت می کند دارد و با توجه به این که زبان آلمانی در کنار زبان ایتالیایی، فرانسه و رمنش یکی از زبان های رسمی کشور سوئیس است، اکثر جمعیت 8 میلیون نفری کشور سوئیس به این زبان صحبت می کنند.

• آلمانی پنسیلوانیا

نوع دیگر از گویش های زبان آلمانی، آلمانی پنسیلوانیاست. با توجه به این که زبان آلمانی پس از زبان های اسپانیایی و فرانسوی سومین زبانی است که در ایالات متحده آموزش داده می شود، برخی از افراد در ایالات متحده و کانادا به زبان آلمانی صحبت می کنند که این افراد شامل 250 هزار نفر در اوهایا، ایندیانا و پنسیلوانیا در ایالات متحده و اونتاریو در کشور کانادا می شود . همچنین این که انواع محلی زبان آلمانی در کتاب ها و نوشته های قومی و طنزی همچون استریکس استفاده می شود.

دستور زبان آلمانی

یکی دیگر از مواردی که درباره ی زبان آلمانی باید بدانید دستور و یا گرامر این زبان است ، پس از جنگ جهانی دوم زبان آلمانی تغییرات گسترده و زیادی کرد تا گرامر و دستورهای زبان آن به شکل امروزی در آمدند.

حروف اضافه

اولین موردی که می خواهیم در مورد زبان آلمانی و گرامر این زبان به آن بپردازیم، حروف اضافه است. در زبان آلمانی واژه هایی که پس از حروف اضافه دستوری می آیند سه حالت دارند:

مفعولی با واسطه
مفعولی بی واسطه
اضافه ی ملکی

نکته ای که در مورد حالت ها باید به خاطر داشت این است که برخی از حروف اضافه به گونه ای هستند که واژه و یا واژه هایی که پس از آن ها می آیند چه نقشی را می گیرند معنی شان نیز فرق می کند. پس ممکن است یک حرف اضافه دارای چندین نقش مختلف و متفاوت باشد.

حروف تعریف اسامی

نکته ی دیگری که در مورد زبان آلمانی و گرامر می خواهیم به آن بپردازیم حروف تعریف اسامی است ، این حروف در کنار این که معرفه یا نکره بودن یک اسم را نشان می دهد ، می تواند نشان دهنده ی خصوصیات اسم از جمله مفعولی مستقیم، مفعولی غیر مستقیم، حالت فاعلی و ملکی نیز باشد.
همچنین این که زبان آلمانی قاعده ای برای جمع بستن اسامی ندارد به همین دلیل این حروف تعریف می توانند نشان دهنده ی جمع و یا مفرد بودن اسم نیز باشند.

حالت مفعولی

نکته ی سوم و نکته ی اخری که می خواهیم در مورد زبان آلمانی و گرامر زبان آلمانی به آن بپردازیم حالت مفعولی است. حالت مفعولی که در زبان فارسی مورد استفاده قرار می گیرد با حالت مفعولی زبان المانی متفاوت است. در زبان فارسی مفعول در پاسخ به سوالاتی همچون “چه چیزی را ؟” و یا “چه کسی را؟” می اید. در حالی که در زبان آلمانی ، این مفعول یکی از انواع مفعول های به کار رفته در این زبان است که مفعول بی واسطه نام دارد. نوع دیگر از مفعول در زبان آلمانی وجود دارد که مفعول با واسطه نام دارد و به این معناست که کاری یا درخواستی با واسطه روی کسی یا چیزی رخ دهد.

برخی از افعال نیز در زبان آلمانی هم می توانند یکی از مفعول های با واسطه و بی واسطه و یا هر دوی آن ها را بگیرند.

سایت oxnoor تا به حال برنامه­ های کاری مشخص و هدفمندی را به صورت یکپارچه و منسجم دنبال کرده و توانسته خدمات تخصصی و کاربردی را در اختیار متقاضیان قرار دهد. تمام مدرسانی که در دپارتمان زبان موسسه دانش گستر کوه نور فعالیت دارند از تجربه کافی اقامت در کشورهای خارجی را داشته و سعی دارند اطلاعت ارزشمندی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. ارائه آموزش­های لازم درخصوص زبان آلمانی از دیگر وظایف این موسسه آموزشی شناخته شده و زبان­آموزان با مراجعه به سایت oxnoor می­توانند کلیه اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورده و بدون هیچ مشکلی در زمینه زبان آلمانی وارد این کشور شوند. به دلیل استفاده از اساتید مجرب و کاردرست متقاضیان می­توانند تمام اصول و قواعد زبان آلمانی را نیز آموخته و از آن در طول روز استفاده کنند.

2019-04-06T16:49:19+04:30

اطلاعات تماس :

تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران،خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، بوستان 7 غربی، مجتمع اداری پاسارگاد، طبقه 8، واحد 23

تلفن: 02144272450

فکس: 02144272450

وب‌سایت: موسسه دانش گستر کوه نور