معروف ترین دانشگاه های المانی زبان

//معروف ترین دانشگاه های المانی زبان

معروف ترین دانشگاه های المانی زبان

پیشرفت های کشور آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرفته ی اروپایی است که تا حدودی می توان این پیشرفت ها در زمینه های مختلف از جمله صنعت، اقتصاد و فناوری را مرهون دانشگاه های خوب این کشور دانست. همچنین از طرفی به دلیل داشتن دانشگاه های خوبی که در کشور آلمان وجود دارد و تربیت دانشجویانی با استعداد و نخبه در این دانشگاه ها ، کشور آلمان امروزه به یکی از کشورهای کم فراز و نشیب در زمینه ی اقتصاد تبدیل شود و همچنین یکی از کشورهایی است که توانسته به پیشرفت های شایانی در زمینه ی خودرو، نیروگاه و علوم نانو دست پیدا کند.

همین دلایل باعث شده است که بسیاری از افراد مشقت یادگیری زبان آلمانی را تحمل کنند و تصمیم به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر آلمانی بگیرند. البته لازم به ذکر است مسئله ی دیگری که باعث شده است که دانشگاه های آلمان، دانشجویان بین المللی زیادی داشته باشد این است که هزینه ی تحصیل در این کشور هزینه ی پایینی است و همچنین در کشور آلمان نیز ظرفیت های متنوعی در اختیار افراد قرار می گیرد.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که علاقه مند به تحصیل در کشور آلمان هستید در ادامه با همراه باشید تا شما را معروف ترین دانشگاه های آلمانی زبان آشنا کنیم.

1. دانشگاه کارلسروهه

یکی از معروف ترین دانشگاه های آلمان که جزو 10 دانشگاه برتر کشور آلمان است ، دانشگاه کارلسروهه است. این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر اروپا در زمینه ی علوم پایه و مهندسی است به طوری که در رتبه ی ششم تاثیرگذاری علمی در میان دانشگاه های آلمانی قرار دارد.

طراحی دانشگاه کارلسروهه بر اساس دانشگاه اکول پلی تکنیک در پاریس انجام شده است، جالب است بدانید این دانشگاه در ابتدا به عنوان یک مدرسه ی پلی تکینک “Polytechnische Schule” فعالیت خود را از 7 اکتبر سال 1825 آغاز کرد.

26 سال بعد این مدرسه توسط فریدریش اول دوک بزرگ بادن به یک کالج ارتقا داده شد. از سال 1902 این کالج به افتخار او، فریدریسیانا نام گرفت. امروزه موسسه ی فناوری کارلسروهه از ادغام دانشگاه کارلسروهه و مرکز تحقیقاتی کارلسروهه تشکیل شده است.

نکته ی بعدی در مورد این دانشگاه این است که این دانشگاه به دلیل اعتباری که از نظر آموزشی دارد جزو لیست الف اداره کل دانش آموختگان خارج از کشور وزارت علوم قرار دارد.

2. دانشگاه فنی مونیخ

دومین دانشگاهی که می خواهیم در لیست معروف ترین دانشگاه های آلمان به آن بپردازیم دانشگاه فنی مونیخ است که به طور مخفف TUM نامیده می شود. دانشگاه مونیخ در سال 1868 تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از معروف ترین دانشگاه های فنی مهندسی در آلمان است . در نتیجه ی جستجوی نام این دانشگاه به بیش از 2 میلیون صفحه ایندکس برمی خوردید که همه این ها نشان دهنده ی تولید علمی و خبری بالای این دانشگاه است که توانسته توجه محققان را به خود جلب کند.

از افتخارات این دانشگاه می توان به کسب 13 جایزه ی نوبل و 18 جایزه ی لیدیبنیتس اشاره کرد که همین مسئله باعث شده که این دانشگاه در رنکینگ های دانشگاه های کشور آلمانی و رنکینگ های جهانی جزو دانشگاه های برتر اروپا و جهان محسوب شود.

دانشگاه فنی مونیخ برای افرادی که می خواهند به این دانشگاه درخواست پذیرش بدهند سایتی سه زبانه ایجاد کرده است که شرایط و اطلاعات مورد نیاز پذیرش دانشجویان بین المللی در این سایت به خوبی بیان شده است. نکته ای که در مورد تحصیل در این دانشگاه باید به آن توجه داشت این است که بیشتر دوره هایی که در این دانشگاه برگزار می شود به زبان المانی است و تنها در برخی از دوره ها از زبان انگلیسی استفاده می شود.

از جمله دیگر ویژگی های دانشگاه فنی مونیخ می توان به بخش های متنوع آن اشاره کرد ، بخش های متنوع این دانشگاه شامل علم شیمی، مدنی ، معماری، مهندسی مکانیک، دارو، فیزیک، علوم زیستی، مدیریت ، ریاضی، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی محیط زیست، جغرافیا و ورزش می شود.

همچنین دانشگاه فنی مونیخ با داشتن بیش از 100 رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی اشد ، برای افرادی که می خواهند استعدادهای خود را توسعه دهند و یا به حداکثر رساندند فرصت یادگیری منحصربفردی را ارائه کرده است.

3. دانشگاه هیدلبرگ

از جمله معروف ترین دانشگاه های آلمان که که توسط اداره ی کل دانش آموختگان وزارت علوم در فهرست دانشگاه های ممتاز قرار گرفته است دانشگاه هیدلبرگ است.

این دانشگاه برای افرادی که می خواهند در زمینه ی فنی و مهندسی تحصیل کنند انتخاب بسیار خوبی است البته باید توجه داشت که این دانشگاه تمام رشته های فنی مهندسی را ارائه نمی دهد و از جمله رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود می توان به رشته های فلسفه، فیزیک و نجوم، زبان های مدرن، الهیات، حقوق، ریاضیات و علوم رایانه، علوم زمین، علوم دارویی و پزشکی، علوم فرهنگی و رفتاری، اقتصاد و علوم اجتماعی ، علوم دارویی و پزشکی اشاره کرد.

همچنین افرادی که می خواهند در دانشگاه هیدلبرگ به ادامه ی تحصیل بپردازند می توانند سایت دو زبانه ی این دانشگاه مراجعه کنند تا به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنند.

4. دانشگاه فرابیورگ

از جمله معروف ترین و معتبر ترین دانشگاه های آلمان که می خواهیم در این لیست به ان اشاره کنیم دانشگاه فرایبورگ است که در ایالت بادن-وورتمبرگ قرار دارد، این دانشگاه به دلیل اعتباری که دارد در لیست دانشگاه های ممتاز وزارت علوم کشور قرار گرفته است.

16 درصد از جمیعت دانشجویان این دانشجوهای بین المللی تشکیل می دهند که این دانشجویان از 120 کشور مختلف جهان برای ادامه تحصیل به این دانشگاه آمده اند. افرادی که می خواهند در دانشگاه فرایبورگ به ادامه تحصیل بپردازند می توانند به سایت دو زبانه این دانشگاه مراجعه کنند تا اطلاعات و شرایط مورد نیاز برای پذیرش دانشجویان بین المللی را مطالعه کنند.
همچنین این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی خود برنامه های ویژه ای در نظر گرفته است از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری دوره های فشرده ی زبان آلمانی اشاره کرد به طوری که در تعطیلات بین ترم دانشجویانی از بیش از 50 کشور جهان در این دوره ها شرکت می کنند.

سایت oxnoor تا به حال برنامه­ های کاری مشخص و هدفمندی را به صورت یکپارچه و منسجم دنبال کرده و توانسته خدمات تخصصی و کاربردی را در اختیار متقاضیان قرار دهد. تمام مدرسانی که در دپارتمان زبان موسسه دانش گستر کوه نور فعالیت دارند از تجربه کافی اقامت در کشورهای خارجی را داشته و سعی دارند اطلاعت ارزشمندی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. ارائه آموزش­های لازم درخصوص زبان آلمانی از دیگر وظایف این موسسه آموزشی شناخته شده و زبان­آموزان با مراجعه به سایت oxnoor می­توانند کلیه اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورده و بدون هیچ مشکلی در زمینه زبان آلمانی وارد این کشور شوند. به دلیل استفاده از اساتید مجرب و کاردرست متقاضیان می­توانند تمام اصول و قواعد زبان آلمانی را نیز آموخته و از آن در طول روز استفاده کنند.

2019-04-06T16:38:35+04:30

اطلاعات تماس :

تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران،خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، بوستان 7 غربی، مجتمع اداری پاسارگاد، طبقه 8، واحد 23

تلفن: 02144272450

فکس: 02144272450

وب‌سایت: موسسه دانش گستر کوه نور