کشورهای آلمانی زبان

//کشورهای آلمانی زبان

کشورهای آلمانی زبان

زبان آلمانی ، پرکاربردترین زبان در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپاست. به طوری که در حال حاضر، 95 میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند. زبان آلمانی همچنین جزو زبان های هندو اروپایی است که تشابهات زیادی با زبان انگلیسی دارد از این جهت که زبان آلمانی گویش ها و لهجه ها بسیاری دارد و مانند زبان انگلیسی 26 حروف الفبا دارد.

نکته ی بعدی در مورد زبان آلمانی این است که پس از زبان های انگلیسی و روسی، سومین زبان پرکاربرد در دنیای اینترنت و وب است و همچنین این که پس از زبان انگلیسی که بیشترین تعداد اسناد علمی را به خود اختصاص داده است، دومین زبان پرکاربرد و مورد استفاده در اسناد علمی است.

همان طور که گفتیم 95 میلیون نفر در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا به زبان آلمانی صحبت می کنند که حدود 78 درصد از المانی زبانان بومی در کشور المان زندگی می کنند. در ادامه قصد داریم کشورهای آلمانی زبان دیگری که آن ها نیز خارج از مرزهای کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند را معرفی کنیم:

 

1. لوگزامبورگ

یکی از کشورهای آلمانی زبان، لوگزامبورگ است که در غرب کشور آلمان واقع شده است. هر چند که برای نام مکان ها و خیابان ها و همچنین معاملات رسمی در کشور لوگزامبورگ از زبان فرانسه استفاده می شود، اما نفوذ و استفاده از زبان المانی در کشور لوگزامبورگ تا آن جاست که بیشتر مردم در این کشور به گویش آلمانی صحبت می کنند که این گویش آلمانی Lëtztebuergesch نام دارد و همچنین این که بیشتر روزنامه های کشور لوکزامبورگ از جمله Luxemburger Wort در کشور آلمان منتشر می شود به همین دلیل کشور لوکزامبورگ یک کشور آلمانی زبان محسوب می شود.

 

2. جنوب Tyrol، ایتالیا

دومین منطقه ای که به زبان آلمانی صحبت می کند، Tyrol است که استانی در کشور ایتالیاست که حدود 500 هزار نفر جمعیت دارد. داده ها حاکی از آن است که چیزی حدود 62 درصد مردم این منطقه به زبان آلمانی صحبت می کنند و نکته ی جالب این جاست که با توجه به این که Tyrol استانی در کشور ایتالیاست اما زبان دوم مردم این منطقه ایتالیایی است و بقیه ی ساکنان این منطقه به زبان لاتین و سایر زبان های دیگر صحبت می کنند.

 

3. لیختن اشتاین

یکی دیگر از کشورهای آلمانی زبان، کشور لیختن اشتاین است. لیختن اشتاین 62 مایل مربع مساحت دارد و جمعیت کلی آن 38 هزار نفر است ، این کشور بین کشورهای اتریش و سوئیس قرار گرفته است و به دلیل فعالیتی که در زمینه ی تمبر و اندازه ی کوچکی که دارد به لیختن اشتاین معروف است.

این کشور از این جهت کشوری المانی زبان محسوب می شود که رسانه های معتبر آن از جمله روزنامه هایی همچون Liechtensteiner Volksblatt و Liechtensteiner Vaterland به زبان آلمانی منتشر می شوند که البته در کنار این مورد، نباید صحبت مردم لیختن اشتاین به زبان آلمانی را نادیده گرفت.

4. اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که پایتخت آن شهر وین است. این کشور همسایه ی جنوبی آلمان است که تقریبا دارای جمعیتی برابر 8.5 میلیون نفر است. زبان رسمی کشور اتریش، زبان آلمانی است و به همین دلیل بیشتر مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. به همین دلیل کشور اتریش نیز یکی از کشورهای آلمانی زبان محسوب می شود.
نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در اسناد رسمی، رسانه ها و مدرسه های آلمانی زبان از زبان های Hochdeutsch و یا Standarddeutsch استفاده می شود. اما در مناطقی تغییراتی در زبان آلمانی به وجود آمده است که لهجه ای قوی دارند و از این جهت می توان آن ها را زبانی مستقل از زبان آلمانی دانست به همین دلیل اگر شما هم جزو افرادی هستید که در حال فراگیری زبان المانی در آموزشگاهی هستید ممکن است زبان مناطقی همچوم جنوب آلمان و یا اتریش ر ا متوجه نشوید.

5. سوئیس

یکی دیگر از کشورهای آلمانی زبان که قصد معرفی آن را داریم سوئیس است. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و مساحتی بالغ بر 41290 کیلومتر مربع دارد. طبقه اطلاعات موجود اغلب جمعیت 8 میلیون نفری کشور سوئیس به زبان المانی صحبت می کنند.

البته نکته ای در مورد زبان کشور سوئیس باید به آن توجه داشت این است که این کشور، کشوری چند زبانه محسوب می شود که دارای زبان های رسمی آلمانی، فرانسه، ایتالیایی و رمنش است و این که زبان آلمانی که در کشور سوئیس مورد استفاده قرار می گیرد با زبان آلمانی که در کشور آلمان مورد استفاده قرار می گیرد تفاوت های زیادی دارد و گویش های متنوعی را شامل می شود به همین دلیل به این گویش های مختلف “آلمانی سوئیسی” گفته می شود.

6. بلژیک

کشور بلژیک، با نام رسمی پادشاهی بلژیک که یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپاست و در غرب قاره ی اروپا قرار دارد. زبان رسمی مردم بلژیک، زبان هلندی Dutch است به طوری که تقریبا 60 درصد از مردم بلژیک به این زبان صحبت می کنند ، بعد از زبان هلندی Dutch، پرکاربردترین زبان در کشور بلژیک ، زبان فرانسه است که در تقریبا 40 درصد مناطق جنوبی این کشور مانند والونی مردم به زبان فرانسه صحبت می کنند و تخمین زده می شود که تنها یک درصد از مردم بلژیک به زبان آلمانی صحبت کنند که این زبان در بین بلژیکی ها که در کشور آلمان و یا نزدیک مرزهای کشورهای آلمان و لوکزامبورگ زندگی می کنند کاربرد دارد و مردم در این مناطق به زبان آلمانی صحبت می کنند.

سایر مناطق آلمانی زبان

همان طور که گفتیم در کشورهای اتحادیه ی اروپا، 95 میلیون نفر به زبان المانی صحبت می کنند اما به طور کلی که در کشورهای اتحادیه ی اروپا و کشورهایی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند، جمیعیتی حدود 105 میلیون نفر به زبان المانی صحبت می کنند. از جمله سایر کشورها و مناطقی که در آن به زبان آلمانی صحبت می کنند می توان به کشورهای متعلق به آلمان سابق مانند لهستان، روسیه و رومانی اشاره کرد و برخی مناطق دیگر مانند نامیبیا و چندین منطقه ی سابق در اقیانوس ارام نیز به زبان المانی صحبت می کنند.

سایت oxnoor تا به حال برنامه­ های کاری مشخص و هدفمندی را به صورت یکپارچه و منسجم دنبال کرده و توانسته خدمات تخصصی و کاربردی را در اختیار متقاضیان قرار دهد. تمام مدرسانی که در دپارتمان زبان موسسه دانش گستر کوه نور فعالیت دارند از تجربه کافی اقامت در کشورهای خارجی را داشته و سعی دارند اطلاعت ارزشمندی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. ارائه آموزش­های لازم درخصوص زبان آلمانی از دیگر وظایف این موسسه آموزشی شناخته شده و زبان­آموزان با مراجعه به سایت oxnoor می­توانند کلیه اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورده و بدون هیچ مشکلی در زمینه زبان آلمانی وارد این کشور شوند. به دلیل استفاده از اساتید مجرب و کاردرست متقاضیان می­توانند تمام اصول و قواعد زبان آلمانی را نیز آموخته و از آن در طول روز استفاده کنند.

2019-04-06T17:12:32+04:30

اطلاعات تماس :

تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران،خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، بوستان 7 غربی، مجتمع اداری پاسارگاد، طبقه 8، واحد 23

تلفن: 02144272450

فکس: 02144272450

وب‌سایت: موسسه دانش گستر کوه نور