آموزش زبان اسپانیایی

/آموزش زبان اسپانیایی
آموزش زبان اسپانیایی 2020-10-21T17:26:46+03:30

توضیحات

آموزش زبان اسپانیایی

یادگیری زبان یکی از مهم­ترین دغدغه افرادی که قصد مهاجرت دارند شناخته می شود و برخی سعی می­کنند تا زبان انگلیسی را بیاموزند و تنها به این زبان اکتفا می­کنند. اما زمانی که فرد دارای اهداف مشخص تری باشد، یادگیری یک زبان خارجی دیگر مثل زبان اسپانیایی می تواند به یکی از اساسی ترین نیازهای وی تبدیل شود. آموزش زبان اسپانیایی در طول سالیان اخیر از سوی افراد بسیاری مرکز توجه بوده است و متقاضیان بسیاری اقدامات لازم را جهت آموزش زبان اسپانیایی انجام می­دهند. برخی از علاقه­مندان معتقدند که آموزش زبان اسپانیایی در زمان کوتاهی میسر است اما برخی نیز معتقدند که این کار غیرممکن بوده و برای یادگیری زبان اسپانیایی باید زمان زیادی را صرف کرد. اما در حالت کلی زبان اسپانیایی بر اساس اینکه ریشه لاتین دارد، در بین زبان آموزان یکی از شیرین ترین زبان های خارجی در نظر گرفته شده است و یادگیری آن کار دشواری نیست.

درخصوص آموزش زبان اسپانیایی راهکارهای متعددی وجود که زبان­آموزان با استفاده از آن­ها می­توانند در کوتاه­ترین زمان ممکن زبان اسپانیایی را آموزش ببینند. درحال حاضر اینترنت سرشار از تبلیغات متنوعی است که آموزش زبان اسپانیایی را در کوتاه­ترین زمان ممکن می­سازد اما این بدیهی است که به دست آوردن دانش زبان نیز نیازمند تلاش و کوشش ویژه ای خواهد بود. در آموزش زبان اسپانیایی انگیزه و تعهد از مهم­ترین مواردی است که یک زبان­آموز باید داشته باشد و پس از آن روش صحیح و مناسبی را درمورد آموزش زبان اسپانیایی انتخاب کند.

دوره­های آموزش زبان اسپانیایی به زبان ساده

علاقه­مندان به آموزش زبان اسپانیایی می­توانند براساس هدف و نیازی که دارند در یکی از دوره­های آموزش زبان اسپانیایی به زبان ساده ثبت­نام کنند. در ادامه دوره­های آموزش زبان اسپانیایی به زبان ساده را معرفی خواهیم کرد که افراد باتوجه به هدفی که دارند می­توانند بهترین دوره را انتخاب کنند. دوره­های آموزش زبان اسپانیایی به زبان ساده به سه دوره مقدماتی، متوسطه و پیشرفته دسته بندی می­شود.

دوره مقدماتی زبان اسپانیایی

علاقه­مندان آموزش زبان اسپانیایی در دوره­ مقدماتی باید 6 ترم را سپری کنند که در ترم نخست زبان­آموزان می­توانند با زبان اسپانیایی آشنایی کسب کرده و فرهنگ اسپانیایی را بشناسند. زبان­آموزان در ترم اول دوره مقدماتی زبان اسپانیایی با چگونگی استفاده از زبان اسپانیایی آشنا شده و می­توانند در پایان ترم ارتباط خوبی را به زبان اسپانیایی برقرار کنند. در ترم­های بعدی نیز مکالمه افراد تقویت شده و این امکان را به دست خواهند آورد که بدون مشکل و ایراد به زبان اسپانیایی صحبت کنند. در دوره مقدماتی زبان اسپانیایی داوطلبان می­توانند از کتاب و فیلم­های آموزشی نیز به همراه کتاب استفاده کرده و در آموزش زبان اسپانیایی عملکرد بهتری داشته باشند.

دوره متوسطه زبان اسپانیایی

در آموزش زبان اسپانیایی مکالمه جایگاه ویژه­ای دارد که این مهم تنها در با تمرین و تکرار امکان­پذیر است. زبان­آموزانی که در دوره متوسطه زبان اسپانیایی درحال یادگیری هستند باید 6 ترم را سپری کرده و مکالماتی را به صورت تخصصی و حرفه­ای داشته باشند. در این دوره آموزش زبان اسپانیایی قواعد اصولی­تری به همراه کلمات کلیدی ارائه می­شوند که می­تواند در ایجاد ارتباط بهتر به افراد کمک بسیار زیادی کند. در دوره متوسطه زبان اسپانیایی نیز زبان­آموزان می­توانند از فیلم­ها و برنامه­های آموزش زبان اسپانیایی استفاده کرده و به پیشرفت­های قابل توجهی دست پیدا کنند.

دوره پیشرفته زبان اسپانیایی

یکی دیگر از دوره­های آموزش زبان اسپانیایی که در آن زبان­آموزان می­توانند آمادگی کامل را جهت تحصیلی در کشورهای اسپانیایی زبان به دست بیاورند دوره پیشرفته زبان اسپانیایی است. از مهم­ترین اهداف شرکت در دوره پیشرفته زبان اسپانیایی شرکت در آزمون DELE است. کلیه متقاضیانی که تمایل دارند در یکی از کشورهای اسپانیایی زبان تحصیلات خود را ادامه دهند باید مدرک DELE لازم را با نمره موردنظر دریافت کرده باشند. از سوی دیگر افرادی که تمایل دارند اقامت کشورهایی مانند استرالیا و کانادا را دریافت کنند چنانچه مدرک زبان اسپانیایی را داشته باشند این امر به عنوان یک امتیاز برای آن­ها درنظر گرفته شده و از شانس بیشتری جهت دریافت پذیرش برخوردار خواهند بود.

آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان

یادگیری و آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان موجب می­شود آینده شغلی و تحصیلی بهتری برای آن­ها وجود داشته باشد. درخصوص آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان باید شیوه آموزشی متفاوتی را درنظر گرفت چراکه کودکان برخلاف افراد بزرگسال علاقه­ای به یکجا نشستن و نگاه کردن ندارند. کودکان تمایل دارند حرکت کرده و از طریق لمس کردن آموزش ببینند. درحال حاضر اغلب آموزشگاه­های زبان متدهای مختلفی را درمورد آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان به کار می­گیرند که موجب می­شود کودک بتواند با این زبان ارتباط بهتر و موثرتری را برقرار کند. متد آموزشی Total Physical Response یکی از مهم­ترین متدهای آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان شناخته می­شود.

Immersion

از دیگر روش­های آموزش زبان اسپانیایی برای کودکان Immersion یا غرق شدن در زبان اسپانیایی است. در این روش از واژه­هایی استفاده می­شود که قابلیت تصور و لمس کردن را برای کودک داشته باشد و پس از آن به سراغ واژه­های پیچیده­تر خواهند رفت.

یادگیری دروس به زبان اسپانیایی

آموزش زبان اسپانیایی علاوه براینکه امکان یادگیری زبان جدیدی را برای کودک فراهم می کند به آن­ها این امکان را می­دهد در مقاطع بالاتر دیگر دروس خود را نیز به زبان اسپانیایی بیاموزند. درواقع این کار کودک را به یک شخص دو زبانه قوی تبدیل می­کند و می­تواند آینده خوبی را برای او به وجود بیاورد.

آموزش زبان اسپانیایی برای بزرگسالان

افراد بزرگسالی که قصد آموزش زبان اسپانیایی را دارند باید درنظر داشته باشند اسپانیایی به­عنوان دومین زبان پرکاربرد در جهان شناخته می­شود و یادگیری این زبان اصول مختص به خود را دارد. پیش از هرچیزی زبان­آموزان باید نسبت به آموزش زبان اسپانیایی انگیزه و تعهد کافی را داشته باشند و سپس به سراغ یادگیری واژگان این زبان بروند. در آموزش زبان اسپانیایی برای بزرگسالان باید به این نکته توجه داشت که اغلب کلمات باتوجه به جمله­ای که در آن استفاده می­شوند معنای متفاوتی پیدا می­کنند. توجه به تلفظ و زمان استفاده از واژه نیز موفقیت آموزش زبان اسپانیایی را تضمین کرده و موجب می شود افراد در هنگام صحبت کردن به زبان اسپانیایی هیچ ایرادی نداشته باشند.

مکالمه زبان اسپانیایی

در آموزش زبان اسپانیایی مهم­ترین مساله یادگیری مکالمه زبان اسپانیایی است که داشتن اعتماد بنفس بالا موجب می­شود تا افراد در این زمینه به پیشرفت­های بسیار خوبی دست پیدا کنند. زبان­آموزان باید درنظر داشته باشند برای موفقیت در مکالمه زبان اسپانیایی باید به گونه­ای عمل نمود که فرد نسبت به یادگیری صحیح زبان اسپانیایی اطمینان کافی داشته باشد و بتواند به سادگی از این زبان برای مکالمه استفاده کند.

در یادگیری مکالمه زبان اسپانیایی نباید هیچ ترسی به دل راه داد و افراد در هر سطحی که باشند باید به این موضوع دقت کنند که دلیلی برای ترسیدن نبوده و می­توان اشتباهاتی نیز در مکالمه زبان اسپانیایی داشت. درواقع افرادی که در مکالمه زبان اسپانیایی مهارت دارند و به این زبان صحبت می­کنند درصورت بروز هرگونه اشتباهی در مکالمه زبان اسپانیایی از سوی شما آن را نادیده گرفته و به شما در برقراری ارتباط بهتر و مکالمه صحیح­تر کمک خواهند کرد.

ساده صحبت کردن و تقویت مهارت شنیداری و غرق شدن در زبان اسپانیایی از دیگر مواردی است که می­تواند موجب پیشرفت مکالمه زبان اسپانیایی شود. زبان­آموزان باید به خاطر داشته باشند که مکالمه زبان اسپانیایی بسیار ساده و سطحی بوده و چنانچه در بحث­ها و جلساتی که به زبان اسپانیایی برگزار می­شود بیشتر شرکت کنند به همان اندازه نیز مکالمه زبان اسپانیایی بهتری خواهند داشت.

گرامر زبان اسپانیایی

توجه و یادگیری گرامر زبان اسپانیایی به افراد این امکان را می­دهد که درخصوص آموزش زبان اسپانیایی عملکرد بهتری داشته باشند و بتوانند این زبان را به­صورت اصولی بیاموزند. افرادی که در سطوح مقدماتی آموزش زبان اسپانیایی هستند باید درنظر داشته باشند صرف فعل یکی از مهم­ترین بخش های گرامر زبان اسپانیایی است که باید به­صورت دقیقی یاد گرفته شود. صرف فعل در زمان حال بخش مهمی از گرامر زبان اسپانیایی را به خود اختصاص داده و زبان­آموزان دراین خصوص ابتدا باید قسمت انتهای فعل را حذف کنند.

حذف er , ir , ar از پایان فعل و جایگزینی شناسه به­عنوان اولین قدم در مورد صرف فعل در زمان حال ساده شناخته می­شود. به عنوان مثال می­توان به فعل Hablar  اشاره کرد که در زبان اسپانیایی به معنای صحبت کردن است. در این فعل ar   از انتهای آن حذف می­شود و یک O به جای آن استفاده می­شود تا معنای (من صحبت می­کنم) داشته باشد.

چرا موسسه زبان دانش گستر کوه نور ؟

موسسه زبان دانش­گستر کوه نور یکی از نخستین مراکز تخصصی شناخته می­شود که از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرده است. این موسسه مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را در اختیار داشته و بخش عمده­ای از فعالیت­های ان درعرصه اعزام دانشجو به کشورهای اسپانیا و پرتغال است. البته درحال حاضر این موسسه علاوه­بر پرتغال و اسپانیا در زمینه اعزام دانشجو به کشورهای آلمان، فنلاند، اتریش و ایتالیا نیز فعالیت دارد.

جایگاه و اهمیت زبان اسپانیایی در جهان امروز

زبان اسپانیایی به دلیل اینکه به عنوان دومین زبان بین­المللی دنیا بوده و در کشورهای آمریکای جنوبی و بخش­هایی از آمریکا و کشورهای آفریقایی مورد استفاده قرار می­گیرد در جهان امروز جایگاه ویژه­ای را به خود اختصاص داده است. درحال حاضر حدود 500 میلیون نفر در کشورهای مختلف جهان از زبان اسپانیایی برای صحبت کردن استفاده می­کنند. از دیگر مواردی که جایگاه و اهمیت زبان اسپانیایی را در جهان امروز نشان می­دهد آشنایی با فرهنگ کهن و تاریخ این کشور اروپایی است. آموزش زبان اسپانیایی موجب می­شود افراد با تاریخ و فرهنگ این کشور آشنا شده و بتوانند تغییراتی که در طول تاریخ در اسپانیا به وجود آمده را به خوبی درک کنند.

نحوه ثبت نام دوره ها

برای ثبت نام آنلاین و یا حضوری لطفاً مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. متقاضیان گرامی در صورتی که قصد شرکت در دوره های اسپانیایی را دارید لطفاً طرح کلی دوره ها را مطالعه بفرمائید و عنوان دوره مد نظر خود را پیدا کنید.
  2. جهت آگاهی از تاریخ و ساعات برگزاری دوره ها جدول زمانبندی دوره های اسپانیایی / جدول زمانبندی دوره های انگلیسی / جدول زمانبندی دوره های آلمانی را ملاحظه فرمایید و کد دوره مورد نظر را انتخاب نمائید.
  3. می توانید شهریه خود را به چند صورت ازجمله: (از طریق واریز به حساب و یا کارت موسسه / از طریق فروشگاه اینترنتی موسسه/ از طریق دستگاه کارتخوان مستقر در دفتر موسسه) پرداخت کنید.
  4. سپس اطلاعات مربوط به فرم رزرو کلاس های زبان موسسه را پر نمایید.
  5. حتماً با دفتر موسسه تماس حاصل فرمائید تا یکی از مسئولین ثبت نام گروه زبان، ثبت نام شما را تایید نماید.
  6. مدارک زیر را آماده و برای ثبت نام نهایی به دفتر موسسه مراجعه نمایید. می توانید در روز شروع کلاس نیز این مدارک را با خود همراه داشته باشید و به بخش ثبت نام گروه زبان موسسه تحویل نمایید.

مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام :

  • یک برگ فتوکپی شناسنامه
  • یک برگه فتوکپی کارت ملی
  • یک قطعه عکس 4*3 پرسنلی
  • فرم تکمیل شده ثبت‌نام (که توسط مسئول ثبت نام بصورت حضوری به شما داده می شود)
عنوان دوره پیش نیاز ساعات طول دوره هدف شهریه (تومان)
S1A,S1B,S1C,S1D 96 هشت ماه
(4 ترم)
توانایی مقدماتی برای کسب مهارت های چهار گانه زبان هر ترم 900000
S2A,S2B,S2C,S2D S1 96 هشت ماه
(4 ترم)
ارتقا یادگیری های ابتدایی برای شروع به مکالمه، نوشتن و درک مسائل هر ترم 900000
S3A,S3B,S3C,S3D,S3E S2 120 ده ماه
(5 ترم)
اکتساب توانایی لازم برای مکالمه و درک مسائل پیچیده هر ترم 900000
S4A,S4B,S4C,S4D S3 96 هشت ماه
(4 ترم)
توانایی عالی برای مکالمه و درک مطالب پیچیده هر ترم 900000
DELE A1 30 یک ماه و یک هفته تواناییِ بیانِ موضوعات ساده بصورت شفاهی و کتبی 900000
DELE A2p1,DELE A2p2 DELE A1 60 دو ماه و نیم توانایی بیان و فهمِ موضوعات شفاهی و کتبیِ پیچیده 900000
DELE B1p1,DELE B1p2 DELE A2 60 دو ماه و نیم توانایی بیان و فهمِ موضوعات شفاهی و کتبیِ پیچیده 900000
DELE B2p1,DELE B2p2 DELE B1 60 دو ماه و نیم توانایی بیان و فهمِ موضوعات شفاهی و کتبیِ پیچیده 900000
DELE C1p1,DELE C1p2 DELE B2 60 دو ماه و نیم توانایی بیان و فهمِ موضوعات شفاهی و کتبیِ پیچیده 900000
DELE C2p1,DELE C2p2 DELE C1 60 دو ماه و نیم توانایی بیان و فهمِ موضوعات شفاهی و کتبیِ پیچیده 900000
کد دوره سطح دوره نوع دوره روزهاي دوره ساعات برگزاری تاريخ شروع شهريه ثبت نام در دوره
S1C210 مقدماتی سه عادي جمعه 12:30-15:30 99/08/16 400.000 ثبت نام آنلاین
S1B211 مقدماتی یک عادي جمعه 9:30-12:30 99/08/16 400.000 ثبت نام آنلاین
DELEA1-230 A1 خصوصی 99/08/16 700.000 ثبت نام آنلاین
DELEA2-231 A2 فشرده شنبه
چهارشنبه
12-15 99/08/17 400.000 ثبت نام آنلاین
DELEA1-230,DELEA2-231 A1&A2 آنلاین دوشنبه
چهارشنبه
12-15 99/08/12 600.000 ثبت نام آنلاین
DELEA1-232 A1 فشرده یکشنبه
سه شنبه
13-16 99/8/18 400.000 ثبت نام آنلاین

کد دوره

سطح دوره

نوع دوره

روزهاي دوره

ساعات برگزاری

تعداد جلسات یک ساعته

تاريخ شروع

شهريه خصوصی یک نفره

(تومان)

OS110-1

مقدماتی یک

عادي

پنجشنبه

11-14

10

99/08/15

700000

OS111-1

مقدماتی یک

عادي

جمعه

9:45-13

10

99/08/16

700000

برنامه دوره های آمادگی آزمون DELE زبان اسپانیایی

کد دوره

سطح دوره

نوع دوره

روزهاي دوره

ساعات برگزاری

تعداد جلسات یک ساعته

تاريخ شروع

شهريه خصوصی یک نفره

(تومان)

ODELE A11-110

A1-1

فشرده

شنبه

چهارشنبه

11-14

10

99/08/17

700000

ODELE A12-111

A1-2

فشرده

شنبه

چهارشنبه

11-14

10

99/08/17

700000

ODELE A11-110

ODELE A12-111

A1-1&A1-2

فشرده

شنبه

چهارشنبه

11-14

20

99/08/17

700000

ODELE A21-112

A2-1

فشرده

یکشنبه

سه شنبه

14-17

20

99/08/18

700000

ODELE A22-113

A2-2

فشرده

یکشنبه

سه شنبه

15-18

10

99/08/18

700000

ODELE B11-114

B1-1

فشرده

دوشنبه

چهارشنبه

11-14

10

99/08/12

700000

کلیه پرداخت ها از طریق فروشگاه اینترنتی موسسه امکان پذیر است.

جایگاه و اهمیت زبان اسپانیایی در جهان امروز

– دومین زبان بین المللی دنیا

زبان رسمی کشورهای آمریکای جنوبی: ونزوئلا، مکزیک، آرژانتین، کوبا، اکوادور، اروگوئه، پرو، کلمبیا، بولیوی، پاراگوئه، شیلی – دومین زبان دنیا از لحاظ تعداد سخنگویان بعد از زبان چینی
تکلم به این زبان در برخی ایالت های آمریکا ، کشورهای آفریقایی ، و حتی خاور دور و اقیانوسیه دارای بیشترین تعداد متقاضی برای تحصیل بعد از زبان انگلیسی
زبان اسپانيائي به عنوان زبان اول نزديک به 500 ميليون نفر در بيست و سه کشور قاره پهناور آمريکا (کليه کشورهاي آمريکاي لاتين به‌جز برزيل به اين زبان تکلم مي‌کنند) و زبان دوم در اکثر کشورهاي اروپائي، ايالات متحده آمريکا و کانادا روز به روز نياز آموزش و يادگيري اين زبان را گوشزد مي‌نمايد و شایان ذکر است که از زبان اسپانيایی به‌عنوان دومين زبان بين المللي در سازمان ملل نام برده شده است.
نخستين فرهنگ شنـاخته شـده در اسپانيا بـه حدود40 هزار سـال قبل از ميـلاد مسيح باز مي گردد كه بارزترين نشانه برجاي مانـده از آن، نقاشي هاي موجود بر ديواره غار آلتاميرا (Altamira) واقـع در حوالي بنـدر سانتاندر در شـمال كشـور است. ايبـري ها و سـلت ها موجد فرهنگي شده اند كـه بعنوان قديمي ترين فرهنگ در تاريخ مدون اسپانيا محسوب مي شود. استيلاي اقوام مختلف بر اين سرزمين كه از قرون پيش از ميلاد مسيح آغاز شده و تا سال 1492 ميلادي كه اتحاد سياسي و تماميت ارضي كشور حاصل مي شود تداوم يافته، فرهنگ هاي مختلفي را رايج نموده است.

در تاريخ نوين اسپانيا و از نيمه دوم قرن بيستـم به ويژه از دو دهه پاياني قرن، استاندارد زندگي در اسپـانيـا تغييـر زيادي يافتـه و همراه با آن، ساختـار اجتماعي كشور نيز دستخوش تحولات و تغييرات عميق در مقايسه با سالهاي نه چندان دورتر شده است. گسترش عوامل رفاه، تجمل گرائي و بهره مندي از مظاهر تمدن اروپائي (مثبت و منفي) در بيـن اسپانيائي ها در دو دهه گذشته رشد فوق العاده اي داشته است.

اطلاعات تماس :

تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران،خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، بوستان 7 غربی، مجتمع اداری پاسارگاد، طبقه 8، واحد 23

تلفن: 02144272450

فکس: 02144272450

وب‌سایت: موسسه دانش گستر کوه نور